אשדוד דיגיטל

טיפים שלא יסולאו בפז לאנשים הנשואים לבן זוג זר

נישואים עם אזרח זר נראים כמו איזו חוויה מיוחדת וקסומה שיצאה ישר מהאגדות, לפחות במבט ראשון. לזוגות שכאלה יש כמעט תמיד איזה סיפור כובש על איך הם נפגשו. אולי זה קרה בנמל התעופה כשהטיסה בוטלה? או אולי במהלך טרק בדרום אמריקה? חוץ מהפגישה הקסומה אנחנו מתרשמים מהסיפור שמדובר בזוגיות איתנה. אחרי הכול, מי עוד יכול לספר שהאהבה שלו שרדה הבדלי תרבות, דת ומחסומי שפה?

אמנם, סיפורי ההצלחה האלה מחממים את הלב, אבל חשוב להבין שחיי נישואים עם אזרח זר הם הרבה יותר מאשר ׳והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה׳. מערכות יחסים עם בן זוג זר, דורשות הרבה יותר עבודה מכול מערכות היחסים האחרות, כולל מערכות יחסים למרחקים ארוכים באותה מדינה. וזה נכון גם לאחר שבני הזוג הצליחו לעבור את כל התהליך המורכב והארוך הכרוך בהסדר מעמד לבן זוג זר, הנדרש בישראל.

הנה כמה טיפים ל׳זוגות בינלאומיים׳ שיכולים לעזור לכם להתמודד עם האתגרים המיוחדים שלכם.

האתגרים של נשואים עם בן זוג זר

  מחסום השפה

מחסום השפה הוא בדרך כלל האתגר הגדול ביותר בכול הנוגע לסיפור אהבה עם בן זוג זר. אם התאהבתם במישהו שאינו דובר עברית, כמעט בטוח שתתקלו בבעיות תקשורת. כן, אפשר לתקשר באנגלית או בשפה זרה אחר ששניכם דוברים, אבל זה לא אותו דבר כמו לדבר בשפה שלכם בחופשיות, עם כל הניואנסים הדקים, האסוציאציות והסלנג.

הדבר הטוב ביותר לעשות במקרה זה הוא לעשות מאמץ ללמוד את שפת האם של בן הזוג, ובינתיים אפשר להשתמש בשפה הזרה המשותפת לשניכם.

  הבדלים תרבותיים

כשבן הזוג שלכם מגיע מרקע תרבותי שונה לחלוטין, קחו בחשבון שתצטרכו לעבור הליך של למידה והסתגלות כדי להצליח לגשר על ההבדלים הללו. זה כולל, בין השאר, היכרות עם המסורות שלו, עם הנורמות החברתיות מהן הוא מגיע ועוד. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיות עם ראש פתוח ועם מוכנות להתפשר בכול עת שתוכלו.

הבדלים תרבותיים הם הגורם העיקרי לבעיות במערכות יחסים עם בן זוג זר. אי הבנה תרבותית היא הגורם המוביל לכישלון של הזוגיות. זה לא בהכרח אומר שהקשר שלכם נידון מראש לכישלון וכדאי לוותר. להיפך! מה שאתם צריכים לעשות זה קודם כל להבין שההבדלים הם בלתי נמנעים, ואחר כך, להיות מוכנים להעריך את השוני התרבותי, להתפשר וליצור מסורות חדשות משלכם!

  הגדרת ציפיות בצורה ברורה

הגדירו באופן ברור את הציפיות שלכם. לדוגמה, איך אתם רוצים שבן הזוג יתייחס אליכם? מהן הציפיות שלכם ממנו ומשניכם, כזוג? לקראת מה הולכת מערכת היחסים שלכם? וכדומה…

אם אתם רוצים שהזוגיות שלכם עם בן הזוג הזר תהיה מוצלחת, חשוב להעביר אליו את הציפיות שלכם בצורה ברורה ומוקדם ככול האפשר.

נכתב בשיתוף >> https://www.meytalsudri.co.il/

על הכותב
על הכותב

מאור בן יעקב - מייסד הפורטל יזם ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים.

תפריט נגישות

Scroll to Top